בשנים האחרונות אנו עדים לצמיחה של יוזמות חברתיות רבות, חלקן מבוססות על שכפול ואדפטציה של מודלים קיימים, אחרות מבוססות על פיתוח של מודלים חדשים. מבט על כל יוזמה חברתית מפגיש אותנו עם מימדים שונים של חדשנות ושל שיכפול ומעלה שאלות כגון: כיצד ניתן לשכפל יוזמה, מה מביא לחידוש וחדשנות, מה נדרש מהיזם/ת החברתי/ת בהקשר זה? מה מאפיין את התנאים הסביבתיים שבהם יוזמה מתפתחת? כיצד אומדים הצלחה? האם קיימת אסטרטגיה מועדפת? מהו שיכפול מיטיב ועוד…
הבנת נושא הפיתוח והשכפול ביזמות חברתית חיוני הן לקידומן של פרקטיקות יזמיות מועילות והן לפיתוח תיאורטי ומחקרי בתחום היזמות החברתית.


את שבוע היזמות העולמי ב-2013 ציין הפורום במפגש בנושא חדשנות ושכפול ביזמות חברתית. ההרצאה המרכזית באירוע הייתה של מר ניר שריג, בנושא "מיזמות פיתוח ליזמות שכפול: מודל Y למכפילים חברתיים". לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

 

Categories: עדכונים

Related Posts

עדכונים

סיכום שולחן עגול להקמת רשת בין ארגונית ליזמות חברתית

סיכום מפגש שנערך בין 25 בעלי עניין מובילים בתחום היזמות, ביולי 2013 בבית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל באוניברסיטת תל אביב. הסיכום, כמו כל סיכומי מפגשי השולחנות העגולים הקודמים שהפיק הפורום נתן לקריאה כאן.

עדכונים

ספר תקצירי הרצאות מן הכנס השנתי

ספר תקצירי הרצאות מן הכנס השנתי הראשון של הפורום עלה לאוויר. להורדה חינם של הספר לחצו כאן. לצפייה בהרצאות נבחרות מן הכנס לחצו כאן.